Praktika näitab, et ehitajatelt ainult projekti järgi hinda küsides on saadud pakkumisi väga raske võrrelda, sest igal pakkujal on pakkumise koostamiseks oma vorm ja harjumuspärane detailsuse aste, samuti püüavad ehitajad esitada tellijale võimalikult vähe informatsiooni, esitades mõnerealise pakkumise. Reeglina kipuvad ehitajad ka töövõtupiiridest erinevalt aru saama ning sageli tehakse projektist erinevaid tõlgendusi, mille tulemusena ei ole pakkumised enam võrreldavad. Tavapäraselt ei suuda tellija omal jõul seda sasipundart lahti harutada ja ainult saadud pakkumiste põhjal adekvaatselt otsustada, millist töövõtjat tuleks eelistada. Tüüpiline viga on siin kaldumine otsuste tegemisele vähima lõpphinna, väikseimate ühikuhindade, pakkumise näiva põhjalikkuse või ehitaja varasema renomee järgi, viimata pakkumise sisu seostesse tegelikult soovitud lahenduste ja mahtudega.
Ehitaja leidmiseks soovitame koostada pakkumise kutse dokumendid, mille koosseisus võiksid olla hanke lühikirjeldus soovitatavate eritingimustega, hinnapakkumiseks tabelivorm, mis sisaldab tööde loetelu, millise detailsusega soovitakse kõigilt pakkumisi saada, pakkumise tehniline kirjeldus (projektdokumentatsioon, täiendavad kvaliteedinõuded) jms, lepingu projekt ja/või lepingu põhitingimuste kirjeldus ning muud asjas olulist tähtsust omavad asjaolud. Selline hinnaküsimine annab kõigile osalistele selged juhised ja teabe ning reeglina tulevad pakkumised võrreldavad ning neid saab analüüsida. Pakkumiste käigus tekib pakkujatel tavaliselt erinevaid küsimusi projekti tõlgenduste, töövõtupiiride jms. kohta, samuti võib veel pakkumismenetluse käigus selguda mõningaid projekti täpsustamise vajadusi. Oluline, et kõik pakkujad saaksid õigeaegselt, pakkumise tegemise ajal võrdväärse informatsiooni (see tagab kindlustunde, et hiljem on pakkumised lisainformatsiooniga kaetud punktides võrreldavad).
Peale eelkirjeldatud ehitushanget võiks teoreetiliselt ka koheselt otsustada parim pakkumine ja parima pakkujaga töövõtuleping sõlmida. Tegelik elu on aga näidanud, et lepingu sõlmimiseks kulub sageli ligi kuu aega, kuna Tellijal on põhjendatud huvi läbirääkimisi pidada vähemalt pakkujatega. Läbirääkimine aga tähendab reeglina sisuliselt hanke teist vooru, mille tulemuseks on selgemaks räägitud teemad ja uus, täpsustatud pakkumine.
Ehitushanke kvaliteetseks läbiviimiseks, pakkumiste võrdlemiseks ja hilisema meelerahu nimel vajab tellija enamasti asja sisusse süvenemis-võimelist konsultanti. Kõige parem lahendus on teha konsultandiga koostööd juba hanke väljakuulutamise eelselt. On olnud olukordi, kus tellija on kaasanud konsultandi alles pakkumiste analüüsi etapis, kus pakkumised on juba laekunud, kuid selle kohta peame mainima, et pakkumiste võrreldavus saavutatakse sellel juhul ligikaudu sarnase töömahuga, mis kujuneks siis, kui viiksime hanke ise läbi otsast lõpuni meie mõistes töötava tegevuskava järgi.